Facebook motivy


Sekce strany: Změna vzhledu - Změna titulní strany - Smajlíci na Facebook - Obrázky na Facebook

Pokud se nám nelíbí jednoduchá modrá grafika Faceboku a chceme ji změnit, můžeme si zvolit ze široké nabídky motivů. Změnu motivu můžeme provést nejen v počítači, ale i v mobilní aplikaci pro Facebook. Na Google Play je potřeba stáhnout aplikaci Barevná Témata pro Facebook.

Jak změnit vzhled Facebooku


Pokud chceme změnit vzhled Facebooku, najdeme na internetu množství stránek s odkazy, které nám umožní stáhnout si nový vzhled.

Jednoduché to mají uživatelé internetového prohlížeče Mozilla Firefox, pro které je určena tato stránka plná velmi pěkných motivů na Facebook : www.userstyles.org/styles/browse/facebook. Abychom si je mohli stáhnout, je potřeba si nainstalovat doplněk Stylish, a pak už stačí jen vybrat si skin a jednoduše jedním kliknutím nainstalovat. Nabídka obsahuje kolem tisícovky skinů, a některé jsou opravdu velmi povedené, takže je z čeho vybírat. Výhodou je velmi jednoduchá instalace a možnost kdykoliv pozadí změnit.

Změna titulní strany Facebooku

Kromě změny pozadí je zde také možnost změnit si titulní stránku. Pro uživatele Firefoxu je to skvělá možnost jak si jednoduše a rychle upravit vzhled Facebooku. Ještě širší nabídku pak najdeme na stránce www.fbskins.com, kde si můžeme vybrat z bohaté nabídky více než 50 tisíc různých motivů, které jsou přehledně seřazeny do jednotlivých kategorií.

Facebook smajlíci

Facebook smajlíci

Když se bavíme o motivech na Facebook, nemůžeme zapomenout také na smajlíky. Ty můžeme samozřejmě používat v chatu a v pravém dolním rohu chatovacího okna vidíme ikonku smajlíka, na kterou když klikneme, zobrazí se nám 21 smajlíků, které tak můžeme jednoduše jedním kliknutím přidat do zprávy.

Facebook však podporuje i jiné smajlíky, takže stačí vědět, jak se zapisují a můžeme je používat. Na druhou stranu stále jich není tolik jako třeba na Skypu, který je má jednak animované a má jich i větší množství. Pokud nevíme, jak se některé smajlíky dělají, stačí jen zadat do Googlu smajlíci na fb a vyjede nám velké množství odkazů.

Na internetu jinak můžeme najít celou řadu dalších stránek s různými motivy, tapetami a skiny na Facebook, kterých je nepřeberné množství, takže stačí zadat do Googlu např. skiny facebook a objeví se nám spousta odkazů, ze kterých si můžeme vybrat.

Facebook obrázky

Kromě statusů a odkazů na různá videa uživatelé Facebooku často sdílejí také různé obrázky. Často se tato funkce využívá třeba na Vánoce nebo na Nový rok, kdy je jednodušší najít na internetu obrázek s příslušnou tématikou a jednoduše označit třeba 30 lidí a je to rychlejší a jednodušší, než každému jednotlivě přát veselé Vánoce nebo šťastný Nový rok. Nejčastěji se během roku sdílejí obrázky s různými vtipy nebo komiksy. V poslední době mezi nejsdílenější obrázky na Facebooku patří tzv. meme.

Novinkou je, že pokud chceme nějakou fotku nebo obrázek sdílet, stačí pouze vybraný obrázek přetáhnout z plochy do okna, kam zapisujeme status a kliknout na Přidat příspěvek. Tímto způsobem lze vložit i několik obrázků najednou. Tato funkce se jmenuje Drag to Upload a díky ní je tak přidávání obrázků a fotek daleko jednodušší a rychlejší než tomu bylo dříve.

Zajímavou stránkou, kde najdeme velký výběr obrázků, které můžeme použít na Facebook je http://www.svetobrazku.cz. Obrázky jsou opět přehledně seřazeny do kategorií. Další takovou stránkou je www.doprofilu.cz. I zde najdeme spoustu pěkných obrázků, které můžeme použít nejen na Facebook, ale i na jiné účely.
Okomentujte, jak se vám článek líbil...

vyGoog.li - vygooglím to za tebe